Co to jest GGK? ^ Kim są GGK? ^ Projekty GGK? ^ Wydarzenia ^ Galeria ^ Linki ^ Download ^ Kontakt

Co to jest Good Girl Killer?


Zespół Good Girl Killer został założony na początku 2005 roku przez trójmiejskich artystów: Magdę Jędrę, Zbigniewa Zibiego Bieńkowskiego, Annę Steller i Grzegorza Welizarowicza.

Ich pierwszy projekt: taneczno, muzyczno, wizualny performance
Good Girl Killer,
który miał premierę w marcu 2005 roku w klubie ŻAK w Gdańsku, zapoczątkował działalność kolektywu, którego zakres obejmuje: teatr, warsztaty tańca i multimedialne, realizacje filmowe, teledyski, koncerty i happeningi.

Podejmujemy działania artystyczne i nie tylko, które, formalnie i ideowo zacierają granice pomiędzy sztukami, nie czynią rozgraniczenia na kulturę "wysoką" i "popularną", korzystają z wynalazków technologii i z sentymentem odwołują się do przeszłości.

 

 

 

Stylistyka, którą się posługujemy, określa nas samych, nasze doświadczenia, przemyślenia; jest szczerym odbiciem naszych fascynacji i różnorodnych eksperymentów, którym poddawaliśmy się i nadal poddajemy.Jak doszło do współpracy:

Magda Jędra i Zbigniew Bieńkowski są założycielami PLASTIYQUE dod. artystycznej formy przemieszczającej się swobodnie pomiędzy kreacją ruchu, dźwięku oraz wideo.
Anna Steller jest niezależną tancerką, współpracującą z teatrami "Patrz Mi Na Usta" i "Dada von Bzdulow".
Grzegorz Welizarowicz jest znawcą teatru Chicano i muzykiem grającym w grupach: Mordy, Chlupot Mózgu i Ikenga Drummers.
Steller i Jędra po raz pierwszy spotkały się na scenie w spektaklu Cafe Domino zaprasza teatru "Patrz mi Na Usta", brały razem udział w projekcie ODYS SEAS w reżyserii Leszka Bzdyla na terenie Stoczni Gdańskiej.
Duet Steller i Welizarowicz stworzył wspólnie kilka spektakli (Apartament001, La luta continua) z oryginalną choreografią i muzyką.
Do współpracy GGK zaprosiło Jarosława [Max'a] Szwocha, artystę video, grafika, twórcę teledysków dla m.in.: zespołów Mordy, Panika, Eldo

Choreografię do spektaklu Good Girl Killer stworzyły Ania i Magda, muzykę grają na żywo i samplują Grzegorz i Zibi a projekcje video są dziełem Maxa.

Spektakl prezentowany był na kilku festiwalach w Polsce, m.in.: Body - Mind w Warszawie, Heineken Open’er Festiwal w Gdyni, Biennale Tańca Współczesnego w Poznaniu a także doczekał się realizacji telewizyjnej w TVP Kultura.