Zbigniew Bieńkowski (1971)- muzyk, performer, twórca spektakli wizualnych i multimedialnych, realizator dźwięku.


Założyciel śląskich zespołów muzycznych -G'ROY (1986-1989), który w swoim czasie był jedną z ciekawszych propozycji muzycznych w tamtym rejonie oraz URODZINY (2000-2002). Twórca zespołów muzyczno- wizualnych- PROM (1987-1989) oraz U nited W ith A ngels (1988-1989).
Od 2000 roku związany z trójmiejską sceną muzyczną jako muzyk
i realizator koncertów od strony dźwiękowej.
W swoich solowych koncertach wykorzystuje mieszankę stylów
( balansuje pomiędzy free jazzem, post rockiem, a współczesną muzyką improwizowaną i elektro z pogranicza "nowych brzmień"), brzmień gitary oraz elektroniki, szczególną uwagę zwracając na barwę i natężenie dźwięku oraz atmosferę przestrzenną jaką wywołuje podczas koncertu.
Jako realizator dźwięku współpracuje na stałe z zespołem Kury- wykorzystując elektronikę współtworzy brzmienie zespołu zarówno na koncertach, jak i podczas realizacji ostatniej płyty zespołu "100 lat undergroundu"
Współzałożyciel wraz z Magdą Jędrą grupy PLASTIYQUE dod, której działania skierowane są na tworzenie w obrębie teatru ruchu, sztuk wizualnych, performance'u oraz eksperymentów muzycznych.
Jako PLASTIYQUE dod jest wspoltworca spektakli scenicznych (teleTRANSIS, In Praxi, konstrukcja symboliczna, Teoria halasu ) oraz przedstawien klubowych, gdzie pełni rolę performera, muzyka oraz tworzy oprawę wizualną przy użyciu cyfrowych technik wideo:
Od września 2002 r. do grudnia 2003r. związany z Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, gdzie wraz z Joanną Charchan organizowal i realizowal koncerty muzyki eksperymentalnej w ramach projektu in progress.
W 2005r. wraz z trojmiejskimi artystami tworzy formacje Good Girl Killer. Razem z Grzegorzem Welizarowiczem skomponowal muzyke do spektaklu "Good Girl Killer", w ktorym udziela sie rowniez jako performer. Spektakl wystawiany byl do tej pory na najwazniejszych festiwalach w Polsce : cialo_umysl w Warszawie, Miedzynarodowy Festiwal Teatrow Tanca w Poznaniu, Open’er Festival w Gdyni, Gdanska Korporacja Tanca.
Od 2004 r. zwiazany z Klubem Srodowisk Tworczych SPATiF